supplier of high quality
metallurgical products
EN | EE
+(372) 6 777 757
Tiigi 6, 20104, Narva, Estonia

Haruldastest muldmetallidest valmistatud materjalid

Pakume müügiks laias valikus haruldastest muldmetallidest valmistatud materjale

99,9% puhtusega skandiummetall

Üks skandiumi tähtsaimatest kasutusvaldkondadest on arvutite mäluelementide valmistamiseks kasutatavate väikese induktsiooniga ferriitide tootmine. Skandium on huvitav struktuurne materjal, mida kasutatakse kosmosetööstuses – skandium on alumiiniumisarnase tihedusega, ent 2,5 korda kõrgema sulamistemperatuuriga.

Väiksel lisatud skandiumikogusel on alumiiniumisulamitele väga paljulubav toime. See võimaldab valmistada oluliselt tõhustatud omadustega materjale. Skandiumi lisamine mitmesugustele metallidele ja sulamitele muudab oluliselt nende omadusi (tugevus, korrosioonikindlus, elektrilised ja magnetilised omadused), mis võimaldab toota ainulaadseid ning väga tugevaid materjale.

Alumiiniumi ja skandiumi sulameid kasutatakse paljudes erinevates valdkondades, kus vajatakse väga tugevaid materjale, muuhulgas näiteks spordivahendite valmistamiseks (jalgrattad, pesapallikurikad jms). Skandiumisulamite kasutamine lennukite ja rakettide valmistamisel võimaldab kasutatavad süsteemid hõlpsasti töökindlamaks muuta.

Nanopulbri kujul skandiumoksiid

Skandiumoksiid on valget värvi haruldase muldmetalli oksiid, mis on väga kõrge sulamistemperatuuri (2480 °C) ja suure tihedusega (3,864 g/cm3). See on vees peaaegu lahustumatu. Skandiumoksiidi kasutatakse eriliste klaaside, glasuuride ja keraamika valmistamiseks ning väikese induktsiooniga ferriitide tootmises.

Skandiumkloriid

ScCl3.

Värvitud kolmnurksed kristallid, sulamistemperatuur 960 °C, keemistemperatuur 965 °C, tihedus 2,3 g/cm3. Vees ja alkoholis väga hästi lahustuv.

Skandiumfluoriid

ScF3

Värvitud kuusnurksed kristallid. Sulamistemperatuur 1552 °C, keemistemperatuur 1607 °C. Veidi vees lahustuv.

Alumiiniumi ja skandiumi ligaat

Kasutatakse alumiiniumisulamite modifitseerimiseks. AlSc ligaat valmistatakse plaatidena, valatakse survevaluvormi ning lõigatakse.

Indium

Indiummetallist kang 99,9–99,999% 2,5 puhtusega. Kvaliteeti kinnitavad juhtivad Briti ja Jaapani ettevõtted.

Gallium

99,9999% puhtusega galliummetall Ge (germaaniumi) sisaldusega. Kvaliteeti kinnitavad juhtivad Briti ja Jaapani ettevõtted.